Twój produkt, wytwarzany w sposób przyjazny środowisku

Czy chcesz, aby Twój produkt był produkowany w sposób zgodny z zasadami zrównoważonego rozwoju, a dodatkowo przyczyniał się do redukcji kosztów w Twojej Firmie? Inżynierowie z HSV oferują takie rozwiązanie. Dzięki zastosowaniu spienionych tworzyw sztucznych, połączeniu ich z innymi materiałami oraz wykorzystaniu nowoczesnych technologii produkcji, HSV oferuje szeroką gamę produktów szytych na miarę. Są one w pełni opracowane i wyprodukowane dla naszych Klientów w HSV. Nasze zakłady produkcyjne wykorzystują parę wodną i energię odnawialną. Zużywając minimalne ilości surowców, opracowujemy produkty o optymalnych właściwościach, które mogą być poddane recyklingowi po zakończeniu ich cyklu życia. Zastosowanie spienionych tworzyw sztucznych doskonale wpisuje się w wizję gospodarki nastawionej na surowce odnawialne.

Twój produkt, wytwarzany w sposób przyjazny środowisku

Szukasz sposobów na wyprodukowanie swojego wyrobu w zgodzie ze środowiskiem ? Wysokiej jakości materiały, które spełniają wymagania dotyczące ekstremalnych właściwości? Lub lekkie elementy konstrukcyjne do zastosowań wewnętrznych i zewnętrznych?

Od projektowania i produkcji, aż po montaż i dostawę na czas – nasi inżynierowie dysponują szerokim zakresem kompetencji oraz posiadają wszelkie niezbędne urządzenia, aby opracować dla Ciebie rozwiązanie, które pozwolą zaoszczędzić pieniądze na wiele sposobów, a przy tym nie będzie miało szkodliwego wpływu na środowisko. Dzięki zastosowaniu spienionych tworzyw EPS i EPP, mamy pełną swobodę w projektowaniu dowolnego kształtu produktu, a wykorzystywany przez nas materiał ma doskonałe właściwości izolacyjne i amortyzujące,a materiał jest przy tym lekki. Jego kolejną zaletą jest możliwość łączenia z innymi tworzywami oraz wysoka odzyskiwalność.

Zalety pianek cząsteczkowych

  • Oto wachlarz zalet spienionych tworzyw sztucznych:
  • Swoboda tworzenia dowolnych kształtów, opracowanych i dostosowanych do specyficznych wymagań
  • Redukcja wagi
  • Optymalna amortyzacja, zdolność do odbioru dużej energii kinetycznej
  • Lekkość i wytrzymałość
  • Materiał produkowany w zgodzie ze środowiskiem i całkowicie odzyskiwalny\
  • Łatwy do czyszczenia
  • Znaczne oszczędności kosztów w transporcie i procesach logistycznych organizacji

HSV uzyskało certyfikaty: ISO 9001:2015 and ISO-TS 16949:2016

Produkty HSV są szeroko wykorzystywane w przemyśle motoryzacyjnym, sektorze farmaceutycznym I opieki zdrowotnej, rybołówstwie, sektorze budowlanym, sektorze HVAC (chłodnictwo i klimatyzacja), sektorze elektronicznym, sektorze AGD, sektorze rolnym, w przemyśle spożywczym  oraz w branży designerskiej.

Łączenia materiałów

Inteligentne łączenia

Dzięki inteligentnemu połączeniu różnych grup materiałów i technologii produkcyjnych nasza oferta jest wyjątkowo bogata. Tworzymy produkty o ponadprzeciętnych właściwościach: są one niezwykle lekkie, wyjątkowo sztywne, ekstremalnie długie lub wysokie, co jest możliwe dzięki specjalnym technikom łączenia.

Ekstremalne warunki

Dzięki zastosowaniu między innymi wzmocnienia z włókna węglowego, projektujemy lekkie elementy konstrukcyjne, które muszą spełniać swoje zadanie w skrajnych warunkach. Rozróżniamy przy tym zastosowania wewnętrzne i zewnętrzne.

Pod jednym dachem, w naszej fabryce w Holandii, produkujemy połączenia sztywnych i ekspandowanych materiałów. Dzięki zastosowaniu formowanych wtryskowo tworzyw sztucznych możliwe jest projektowanie części nośnych w konstrukcjach.

Warstwa wykończeniowa

Jako warstwy wykończeniowe stosujemy również winyl, tkaniny lub inne tworzywa sztuczne. Przede wszystkim w przypadku większych serii daje to możliwość osiągnięcia bardzo atrakcyjnych efektów.

Spienione tworzywa sztuczne idealnie nadają się również do łączenia z innymi częściami na przykład formowanymi próżniowo, czy foliami. Dodatkowe części mogą być kształtowane i łączone bezpośrednio w formie lub przygotowane poza nią i umieszczane jako element uzupełniający. Może to dawać miejscowe wzmocnienie wyrobu lub jego zwiększoną wodoszczelność.

Zobacz zastosowania

Ekologia to nasz priorytet

Nasz produkt może zmienić Twój biznes

1. Od zderzaków do łańcucha dostaw

Więcej

2. Od płyt izolacyjnych do kasków sportowych

Więcej

3. Od klimatyzacji do systemów grzewczych

Więcej

4. Od ścian do podłoża

Więcej

Zaufali nam :

Solvis, HSV the particle foam engineers, EPP
HSV the particle foam engineers supplier of Balmoral
M&G Group, customer HSV the particle foam engineers