E-plug w Airbus A380 – nasze tworzywa są wszędzie.

Spienione tworzywa sztuczne charakteryzują się lekkością, wytrzymałością, właściwościami izolacyjnymi i amortyzującymi, relatywnie niskimi kosztami początkowymi oraz łatwością recyklingu.

Konstrukcje techniczne

W konstrukcjach technicznych nasze spienione tworzywa sztuczne sprawdzają się doskonale. Można je ze sobą komponować, używać jako izolacji i ochrony. Wycięcia, kanały, dodatkowe komponenty, silniki oraz okablowanie można łatwo połączyć ze sobą w jednej obudowie. Elementy mocujące i łączące przyczynią się do dalszej optymalizacji projektu. Zachęcamy do przeczytania o „kolorach i powierzchniach” w zakładce MATERIAŁY, aby dowiedzieć się, jak zmaksymalizować wartość estetyczną.

Zobacz projekty

Rozwiązania logistyczne

W łańcuchu dostaw spienione tworzywa sztuczne znajdują zastosowanie m.in. w tackach wielokrotnego użytku, stanowiąc tym samym ochronę cennych półproduktów. Transport na większe odległości jest z kolei możliwy dzięki zastosowaniu składanych pudełek, które minimalizują ilość zwrotów. Są nie tylko lekkie i atrakcyjne cenowo, ale też nadają się do ponownego użytku i recyklingu.

Zobacz projekty

Produkty izolacyjne

Spienione tworzywa sztuczne składają się w 98% z powietrza i izolują przed środowiskiem zewnętrznym. Daje to szeroką gamę możliwości związanych z chłodzeniem i utrzymywaniem ciepła. Właściwości izolacyjne spienionych tworzyw sztucznych od dawna mają zastosowanie w branży spożywczej, gastronomii, branży budowlanej, czy farmaceutycznej.

Zobacz projekty

Amortyzacja, ochrona i pakowanie

Spienione tworzywa sztuczne są świetnymi absorberami energii. Stanowi to idealny punkt wyjścia do projektowania ochraniaczy ciała, sprzętu ratowniczego, kasków, zderzaków, bocznych crash padów i opakowań transportowych. airpop® engineered air (EPS) sprawdza się najlepiej w przypadku „pojedynczego uderzenia”, na przykład w opakowaniach. EPP jest odporne na wielokrotne uderzenia i nadaje się do zderzaków samochodowych oraz kasków lub jako podłoże pod sztuczną trawę.

Zobacz projekty

Redukcja wagi

Wszędzie tam, gdzie waga ma kluczowe znaczenie, spienione tworzywa sztuczne odgrywają główną rolę. Na przykład w branży lotniczej i motoryzacyjnej. Nasze materiały i połączenia materiałów pozwalają na zastosowanie wzmocnionych części i wkładów, tworząc wyjątkowo lekkie elementy konstrukcyjne.

Zobacz projekty

Projekty designerskie

Dzięki zastosowaniu kolorów i faktur w spienionych tworzywach sztucznych, możemy projektować niebanalne przedmioty. Ze względu na niskie koszty początkowe, z jakimi wiąże się zakup formy, szybko osiągniemy zwrot z inwestycji.

Zobacz projekty

Zaufali nam :

Solvis, HSV the particle foam engineers, EPP
HSV the particle foam engineers supplier of Balmoral
M&G Group, customer HSV the particle foam engineers

Potrzebujesz więcej informacji?

Skontaktuj się z jednym z naszych ekspertów