Lider od ponad 55 lat

HSV Moulded Foams Group już od przeszło 55 lat jest liderem w przetwórstwie spienionych tworzyw sztucznych.

Jesteśmy:

HSV the particle foam engineers

HSV Moulded Foams Group ma spółki operacyjne w Holandii, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Polsce i Czechach. Wytwarzamy produkty formowane np. z airpop® engineered air (EPS), EPP i EPE oraz w wielu innych wariantach technicznych. Naszymi klientami są zarówno czołowe międzynarodowe przedsiębiorstwa z branży AGD, elektroniki, motoryzacji i urządzeń, jak również wiele małych i średnich przedsiębiorstw, którym zapewniamy produkty dostosowane do indywidualnych potrzeb. Nasi klienci mówią nam, że jesteśmy elastyczni i znamy się na naszym fachu – nasz świat kręci się wokół nich!

Produkcja i usługi w całej Europie

HSV Moulded Foams Group

HSV Polska

HSV UK NL BE DE CZ PL

HSV Moulded Foams Group w liczbach

 • 44 000 000 €
 • obrotu
 • 4
 • oddziały w Europie
 • 2
 • biura sprzedaży
 • 6
 • zakładów produkcyjnych
 • 257
 • pracowników
 • 11
 • inżynierów
 • 4
 • frezarki CNC
 • 1
 • stacja prototypowania

Technika jest naszą pasją

Dbałość o szczegóły jest jednym z naszych atutów. Wykwalifikowani inżynierowie i odpowiednio dobrane narzędzia, w połączeniu z pasją do innowacji, umożliwiają nam tworzenie wyjątkowych detali. Zespół HSV liczy kilkunastu wysoko wykwalifikowanych inżynierów, którzy są współtwórcami konceptów oraz projektów naszych Klientów.  Dysponujemy wieloma stacjami frezowania CAD2CNC. Stosujemy również inżynierię odwrotną, aby produkty klientów zapisywać w różnych formatach, np. CAD. W naszej pracy korzystamy z portalu Windchill, do prostej wymiany danych oraz przeprowadzamy analizy Moldflow i FEM.

Produkcja dostosowana do indywidualnych potrzeb Klienta

Produkcja dostosowana do indywidualnych potrzeb oznacza otwartość na wszystkie wyzwania związane z projektami Klientów. Nasi eksperci działają w Holandii, Polsce, Czechach, Wielkiej Brytanii, Niemczech oraz w innych krajach. Przetwarzamy spienione surowce: airpop® engineered air (EPS), EPP, EPE, ETPU, Piocelan, E-POR, ARCEL, HIPS, Suncolor oraz ich warianty. Produkujemy na maszynach o różnych wielkościach, od 400×300 do 2500×1600 mm, przy czym energię czerpiemy głównie ze źródeł odnawialnych. Stosujemy technologię spawania lustrzanego, aby tworzyć jeszcze większe gabarytowo produkty.

Zarządzanie projektami

Wieloletnie doświadczenie, otwartość we współpracy z Klientami oraz chęć ciągłego doskonalenia w zarządzaniu łańcuchem dostaw, umożliwiają nam podjęcie każdego wyzwania. Dostawy w systemie just-in-time, kanban, integracja danych, rolling forecast, prognoza popytu, magazynowanie oraz możliwość dopasowania się do systemów naszych Klientów, pozwalają na dużą elastyczność i rozwój współpracy. Dysponujemy własnym laboratorium badawczym wykonując szeroki zakres prac, np. badania  wytrzymałościowe i zmęczeniowe. Posiadamy certyfikaty ISO 9001, ISO TS 16949, ISO 27001, projekty prowadzimy zgodnie z VDA, PPAP, FMEA, HACCP etc.

Jedynie 2% surowca potrzebne jest do stworzenia 100% produktu z naszych spienionych tworzyw sztucznych. Pozostałe 98% to nic więcej jak zwykłe powietrze. Niskie zużycie surowca pokazuje, jak bardzo ekonomiczne są nasze produkty.

98% powietrza, 2% surowców

Poprzez inteligentne i indywidualne podejście do każdego konceptu, opracowujemy projekt, do wykonania którego nie zużyjemy więcej surowca niż jest to konieczne dla zapewnienia odpowiedniej funkcjonalności produktu końcowego. Niewiele materiałów może wykazać się tak dobrym efektem przy równie niskim wykorzystaniu surowca. Rozsądne rozwiązania projektowe pozwalają na wytworzenie ekologicznych produktów oraz na stosowanie ich z czystym sumieniem. Można stwierdzić, iż nasze produkty oszczędzają energię, czas, przestrzeń oraz redukują wagę, dodatkowo minimalizując uszkodzenia i emisję CO2. Na całym świecie branża produkcyjna, spożywcza, farmaceutyczna, motoryzacyjna i lotnicza polegają na innowacyjnym działaniu spienionych tworzyw sztucznych.

Biomasa, energia słoneczna i wiatr

Od 2016 roku HSV wykorzystuje zieloną energię w swoim zakładzie w Ede, która jest dostarczana przez elektrownię bioenergetyczną De Vallei. Zakład produkcji bioenergii wykorzystuje ściółkę drzewną z lasów w regionach Gelderse Vallei i Veluwe do wytwarzania gorącej wody i pary wodnej. Ciepło resztkowe z naszych linii produkcyjnych jest zwracane do sieci ciepłej wody dla sąsiednich dzielnic. HSV wykorzystuje również w 100% ekologiczną energię elektryczną. Nasza energia elektryczna jest generowana przez panele słoneczne na dachach naszych własnych obiektów. Zawarliśmy również bezpośrednie umowy z operatorami turbin wiatrowych. W naszych produktach, materiałach i produkcji przyczyniamy się w jak największym stopniu do zmniejszenia emisji CO2 i zminimalizowania śladu węglowego.

Recykling

Nasze produkty wytwarzane są z surowców najwyższej jakości i umożliwiają ponowne ich przetworzenie. Holandia cieszy się najwyższym wskaźnikiem zbiórki airpop® (EPS) wynoszącym 64%, podobny trend można również zaobserwować na polskim rynku. Wzrost świadomości konsumentów pozwala optymistycznie spojrzeć w ekologiczną przyszłość naszego kraju. EPS w 100% podlega recyklingowi, dzięki czemu jest użytecznym surowcem dla wielu produktów z tworzyw sztucznych. Pod hasłem „surowiec za surowiec” powołano do życia projekt mający na celu zbiórkę zużytych materiałów. Branża EPS jest liderem w przetwórstwie tworzyw sztucznych.

Partners

HSV the particle foam engineers arpro approved

Napisz do nas

Jesteśmy do Twojej dyspozycji

Zaufali nam :

Solvis, HSV the particle foam engineers, EPP
HSV the particle foam engineers supplier of Balmoral
M&G Group, customer HSV the particle foam engineers

Pobieranie dokumentów