PROJEKTUJEMYPRODUKUJEMYDOSTARCZAMY

Lekkie, formowalne, uszczelniające i idealnie izolujące – oto główne zalety elementów izolacyjnych wykonanych ze styropianu.

Spienione tworzywa sztuczne składają się w 98% z powietrza, dzięki czemu ich wyróżniającą się właściwością jest nisk współczynnkik przenikania ciepła, a to sprawia, że bardzo dobrze izolują przed środowiskiem zewnętrznym.

Daje to szeroką gamę możliwości związanych z chłodzeniem i utrzymywaniem ciepła.

Właściwości izolacyjne spienionych tworzyw sztucznych od dawna mają zastosowanie w branży spożywczej, gastronomii, branży budowlanej, czy farmaceutycznej.

W konstrukcjach technicznych nasze spienione tworzywa sztuczne sprawdzają się doskonale. Można je ze sobą komponować, używać jako izolacji i ochrony. Wycięcia, kanały, dodatkowe komponenty, silniki oraz okablowanie można łatwo połączyć ze sobą w jednej obudowie. Elementy mocujące i łączące przyczynią się do dalszej optymalizacji projektu. Zachęcamy do przeczytania o kolorach i powierzchniach w zakładce MATERIAŁY, aby dowiedzieć się, jak zmaksymalizować wartość estetyczną.

Przykłady zrealizowanych projektów:

 

Części z EPP jako systemy modułowe do ogrzewania i klimatyzacji

Lekkość, swoboda formy, szczelność i perfekcyjna izolacja

Na budowie najbardziej krytycznym oraz determinującym koszty czynnikiem jest czas realizacji. Szczególnie czasochłonny, ale przy tym niezbędny do przeprowadzenia dalszych prac, jest montaż linii elektroenergetycznych, gazowych i wentylacyjnych.

We współpracy z firmą Unica – HSV zaprojektowało element z EPP, będący częścią całego systemu modułowego.

Elementy techniczne, takie jak: wentylacja, chłodzenie, ogrzewanie, kontrola i oświetlenie, zintegrowano w jedną całość stosując kształtki styropianowe. Dzięki temu czas potrzebny na połączenie elementów ze sobą został zredukowany do minimum.

Nie kolidując z innymi procesami w miejscu budowy, ograniczone zostały koszty przestojów, zmniejszono zużycie materiału, zredukowano odpady i usprawniono przebieg montażu. Ta innowacja przynosi natychmiastowe oszczędności!

 • Dostarczany produkt: obudowa wewnętrzna
 • Branża: HVAC
 • Materiał: EPP
 • Zastosowanie: części z EPP jako systemy modułowe do ogrzewania i klimatyzacji

 

Systemy wymiany ciepła

Specjalne techniki pozwalają na uzyskanie nietypowych połączeń i rozwiązań

Ten światowy lider, producent i dostawca rozwiązań w dziedzinie klimatyzatorów, stosuje EPP w swoim urządzeniu w celu rekuperacji ciepła. Do obudowy systemu wentylacji szukał odpowiedniego partnera, który mógłby przetestować projekt pod kątem wykonalności i wyprodukować komponent.

Rozwiązanie musiało być lekkie, niezależnie od kształtu, o właściwościach uszczelniających i izolacyjnych. HSV stworzyło produkt, w którym bardzo skomplikowane części łączą się ze sobą, tworząc całkowicie zamknięty układ dla zrównoważonego systemu wentylacji. Opracowaliśmy kompletną obudowę z minimalną liczbą części.

Łączymy i montujemy części oraz dostarczamy niemal kompletny system. Zostały w nim zaprojektowane również kanały powietrzne, dzięki czemu możliwy jest montaż wentylatorów.

 • Dostarczany produkt: obudowy wewnętrzne
 • Branża: ogrzewanie, wentylacja i chłodzenie (HVAC)
 • Materiał: EPP
 • Zastosowanie: konstrukcje techniczne

 

Dostawca zrównoważonej wentylacji

Właściwości izolacyjne i plastyczność

Ten klient jest jednym z największych twórców i producentów produktów z zakresu odprowadzania gazów oraz doprowadzania i dystrybucji powietrza.

Dla istniejącego produktu, systemu wentylacji, szukał technicznego rozwiązania konstrukcyjnego, które mogłoby zastąpić elementy metalowe. HSV zoptymalizowało projekt tego produktu poprzez zastosowanie zarówno EPS, jak i EPP.

Mniejsza waga, właściwości izolacyjne i plastyczność tych materiałów zapewniły wiele korzyści naszemu klientowi. Ponadto, w rozwiązaniu wprowadziliśmy szereg niezbędnych funkcji.

 • Dostarczany produkt: obudowa
 • Branża: ogrzewanie, wentylacja i chłodzenie (HVAC)
 • Materiał: EPP, EPS
 • Zastosowanie: konstrukcje techniczne styropianowe

 

Zrównoważony system wentylacji

Właściwości izolacyjne i amortyzujące

Ten producent zrównoważonych systemów wentylacji od wielu lat wprowadza coraz to większą liczbę produktów na rynki.

Klient szybko odkrył możliwości, jakie oferują spienione tworzywa sztuczne. Lekkość oraz właściwości izolacyjne i amortyzujące EPP przyniosły mu wiele różnych korzyści w porównaniu z innymi materiałami. Ponadto, do wentylatorów wbudowaliśmy zawieszane wsporniki i zajęliśmy się tematem montażu.

Zastosowane przez nas rozwiązanie pozwoliły klientowi wprowadzić nowy system na rynek na długo przed konkurencją.

 • Dostarczany produkt: obudowa wewnętrzna
 • Branża: ogrzewanie, wentylacja i chłodzenie (HVAC)
 • Materiał: EPP
 • Zastosowanie: konstrukcje techniczne

Dostawca artykułów cateringowych

Dostawy Just-in-Time, magazynowanie i dystrybucja

W związku z rosnącą popularnością systemu zamawiania produktów spożywczych drogą internetową – wiodący niemiecki dostawca artykułów cateringowych oraz gorących i zimnych produktów szukał nowego partnera, który mógłby wyprodukować dla niego dużą ilość asortymentu w atrakcyjnej cenie.

Dzięki zastosowaniu EPP, ze względu na jego lekkość, wytrzymałość i właściwości izolacyjne, byliśmy w stanie spełnić to życzenie. W sposób optymalny wykorzystaliśmy materiał w pudełkach na gorące i zimne produkty, dostawie pizzy i w całym łańcuchu dostaw do detalistów.

Cały wachlarz udanych produktów cateringowych dla tego klienta tworzymy u nas w zakładzie. HSV zapewnia dostawy Just-in-Time, magazynowanie i dystrybucję częściową.

 • Dostarczany produkt: produkty izolacyjne dla gastronomii
 • Branża: spożywcza
 • Materiał: EPP
 • Zastosowanie: produkty izolacyjne

Opakowania dla branży spożywczej

Trwałe pojemniki termoizolacyjne do transportu produktów spożywczych

Aby zachować świeżość i jakość, ryba zaraz po złowieniu powinna być jak najszybciej schłodzona. Inżynierowie HSV zaprojektowali pojemnik izotermiczny wykonany z airpop® engineered air (EPS) lub EPP.

Więcej informacji w zakładce Opakowania styropianowe

Producenci kotłów c.o. i wymienników ciepła

HSV od kilku lat pozostaje w bliskiej relacji biznesowej z jednym z wiodących producentów kotłów c.o. i wymienników ciepła. Produkujemy różnego rodzaju części do izolacji wewnętrznej.

Dzięki zaletom naszego produktu, jakimi są pożądane paramenty izolacyjne oraz niska waga własna, dostarczamy nasze produkty dla firmy Bosch. Komponenty HSV pozwalają naszemu klientowi na oszczędność czasu i pieniędzy podczas montażu urządzeń, jak również ich okablowania.

 • Dostarczany produkt: wewnętrzna i zewnętrzna obudowa
 • Branża: ogrzewanie, wentylacja i klimatyzacja (HVAC)
 • Materiał: EPP
 • Zastosowanie: konstrukcje techniczne

 

Projekt dla dostawcy systemów chłodzenia adiabatycznego

Mocna obudowa zewnętrzna

Australijski dostawca i producent systemów chłodzenia szukał rozwiązania dla strukturalnej obudowy do stosowania w systemach chłodzenia adiabatycznego.

W ramach tego projektu opracowaliśmy specjalną funkcję w formie, aby dno produktu było wodoszczelne. Ze względu na wymogi funkcjonalne – między innymi wkomponowanie serii zacisków, zdecydowaliśmy się na wykorzystanie EPP. Jest to materiał bardzo wytrzymały, a jego zastosowanie zapewnia mocną obudowę końcową.

Ze względu na duże odległości, jakie produkt musi pokonać, rozwiązanie zostało zbudowane modułowo, dzięki czemu transport jest łatwy i opłacalny.

 • Dostarczany produkt: obudowy zewnętrzne
 • Materiał: EPP
 • Branża: ogrzewanie, wentylacja i chłodzenie (HVAC)
 • Zastosowanie: konstrukcje techniczne