Para technologiczna z odnawialnych źródeł energii w HSV

Para technologiczna z odnawialnych źródeł energii w HSV

HSV kładzie nacisk na zrównoważony rozwój i ekologię. W naszych działaniach staramy się wspierać i propagować ochronę środowiska poprzez odpowiedni dobór maszyn, adekwatne przetwarzanie produktów, recykling materiałów oraz redukcję emisji CO2. Bacznie przyglądamy się nowym rozwiązaniom i technologiom w tej dziedzinie.

Przed dwoma laty skontaktowaliśmy się z Biomass Central Valley (BDV) i zdecydowaliśmy się na wykorzystywanie pary technologicznej z odnawialnych źródeł energii. Po odpowiednim przygotowaniu zdecydowaliśmy się na zbudowanie rurociągu parowego pomiędzy BDV a HSV.

Rurociąg parowy

Zbudowaliśmy półtorakilometrowy rurociąg do przesyłu pary o ciśnieniu 13 Bar. Przy pracach nad tym wymagającym projektem wzięliśmy pod uwagę możliwość dalszej rozbudowy, parametry powiązane ze skraplaniem, chłodzeniem oraz ograniczeniem strat temperatury.

Przedsięwzięciem zajmowali się inżynierowie z Rotterdamu, specjalizujący się w podziemnych rurociągach parowych oraz systemach grzewczych.

Dla zminimalizowania kondensacji wewnątrz rurociągu para jest odpowiednio przygotowywana w BDV.

W celu ograniczenia straty ciepła przewód jest izolowany wełną mineralną, a pomiędzy dwoma rurami wytworzone jest ciśnienie działające na zasadzie termosu.

Wprowadzając parę z odnawialnych źródeł energii przyczyniamy się do redukcji emisji dwutlenku węgla podczas procesu produkcji, czym pomagamy kreować bardziej czyste środowisko.

 

Powrót do przeglądu

Zaufali nam :

Solvis, HSV the particle foam engineers, EPP
HSV the particle foam engineers supplier of Balmoral
M&G Group, customer HSV the particle foam engineers

Potrzebujesz więcej informacji?

Skontaktuj się z jednym z naszych ekspertów