Transport szczepionek COVID-19 | Kluczowa rola tworzywa spienionego

Obecnie rozprowadzane są szczepionki COVID-19 i odbywają się pierwsze szczepienia. Tworzywa spienione odgrywają kluczową rolę w tym rozwoju, zarówno podczas dystrybucji, jak i transportu tych ratujących życie szczepionek.

Stabilny transport szczepionek COVID-19 | Lodówki z tworzywa spienionego

Stabilny transport szczepionek COVID-19 ma kluczowe znaczenie, ponieważ tylko w ten sposób zachowują swoją skuteczność. Specjalne chłodziarki i materiały opakowaniowe wykonane z tworzywa spienionego, takie jak Airpop (EPS) lub EPP, zapewniają, że szczepionki COVID dotrą do miejsca docelowego bezpiecznie i nienaruszone.
HSV the particle foam engineers in Farmaceutisdhe industrie met EPS bescherming, airpop engineered air HSV Moulded Foams Group supplier of suitcases and carrying systems for the medical industry, material EPP HSV Moulded Foams Group supplier of suitcases and carrying systems for the medical industry. Kunststof koffers en draagsystemen van hsv, op basis van uw ontwerp

Tworzywa spienione mają niezrównaną izolację termiczną

Tworzywa spienione na ogół składają się w 98% z powietrza. Izolacja termiczna tego materiału jest bezkonkurencyjna, nawet w temperaturach od -20 ° C do -70 ° Celsjusza, co jest niezbędne do utrzymania szczepionek w dobrym stanie.

Temperatura pozostaje stała przez kilka dni

Temperatura w lodówkach medycznych wykonanych z tworzywa spienionego pozostaje stała nawet przez kilka dni. Tworzywa spienione są również odporne na wstrząsy, higieniczne, odporne na chemikalia, stabilne wymiarowo, lekkie i mogą być wielokrotnie poddawane recyklingowi. W ten sposób ten trwały materiał zapewnia najlepszą i najwyższej jakości ochronę w tym przypadku szklanych fiolek do iniekcji zawierających szczepionki COVID-19.

 • Stabilny transport
 • Higieniczne
 • Odporne na chemikalia
 • Stała temperatura
 • Lekki

Dzięki tym niezwykłym właściwościom tworzywa spienione są często używane jako ochronne materiały opakowaniowe w transporcie farmaceutycznym i medycznym, na przykład do transportu i ochrony narządów ludzkich, do przeszczepów chirurgicznych i innych zastosowań.

Tworzywa spienione są bardzo wytrzymałe

Tworzywa spienione są bardzo trwałe, zwłaszcza w porównaniu z innymi materiałami, takimi jak karton. Na przykład podczas procesu produkcji zużywa się znacznie mniej wody i energii.
W procesie logistycznym redukcja emisji CO2 i zminimalizowanie szkód transportowych.

 • Mniejsza emisja CO2 podczas transportu, redukcja śladu węglowego
 • Zrównoważona produkcja; HSV wykorzystuje w 100% ekologiczną energię elektryczną i parę
 • Okrągły, w 100% nadający się do recyklingu, zachowując jednocześnie cenne właściwości

Po użyciu czysty materiał nadaje się w pełni i często do recyklingu, zachowując jednocześnie swoje cenne właściwości. Nieszkodliwy dla środowiska i dlatego doskonale pasuje do gospodarki o obiegu zamkniętym.

Spienione tworzywa sztuczne są bardzo przyjazne dla środowiska

Spienione tworzywa sztuczne są bardzo przyjazne dla środowiska, szczególnie w porównaniu z innymi materiałami takimi jak tektura. Przykładowo, do ich produkcji jest używana duża mniejsza ilość energii.

Źródło: PwC/EUMEPS: Three packaging solutions for fresh foos. A comparative study, 2012

W procesie logistycznym, emisja CO2 jest zredukowana i odziaływanie transportu jest utrzymywane na minimalnym poziomie.

 • Mniejsza emisja CO2 podczas transportu, mniejszy ślad węglowy
 • Zrównoważona produkcja: HSV używa 100% zielonej energii i pary
 • Obiegowy, w 100% recyklowalny, zachowujący swoje cenne właściwości

Nawet po zużyciu, czyste materiały mogą być w kółko poddawane recyklingowi, zachowując przy tym cenne właściwości. Materiał ten nie szkodzi środowisku naturalnemu i doskonale wpisuje się w gospodarkę obiegową.

Chcesz wiedzieć więcej?

Jeśli chcesz wiedzieć więcej odnośnie powyższych możliwości rozwiązań ze spienionych tworzyw sztucznych – skontaktuj się z inżynierami z HSV. Kliknij poniższy przycisk i zadaj swoje pytanie lub zadzwoń +48 42 689 04 16.

Powrót do przeglądu

Zaufali nam :

Solvis, HSV the particle foam engineers, EPP
HSV the particle foam engineers supplier of Balmoral
M&G Group, customer HSV the particle foam engineers

Potrzebujesz więcej informacji?

Skontaktuj się z jednym z naszych ekspertów