Projektowanie produktu przemysłowego

Spienione tworzywa sztuczne, takie jak EPP, ETPU, EPE i EPS, oferują dużą swobodę w projektowaniu produktów przemysłowych.

Projektowanie produktu przemysłowego | spienione tworzywa sztuczne

Jako projektant w branży przemysłowej, decydując się na spienione tworzywa sztuczne, wybrałeś materiał, który oferuje szeroki zakres możliwości. Najważniejsze korzyści, jakie daje naszym Klientom zastosowanie EPS i EPP, to:

  • Pełna swoboda w projektowaniu kształtu produktu
  • Redukcja wagi
  • Optymalna amortyzacja – zdolność do odbierania dużej energii kinetycznej
  • Dobra izolacja termiczna
  • Lekkość i wytrzymałość
  • Trwałość
  • Łatwość czyszczenia
  • Możliwość przetwarzania materiałów bezpośrednio na liniach produkcyjnych
  • Znaczne oszczędności kosztów w procesach logistycznych organizacji

Inteligentne innowacje produktowe, które przynoszą oszczędności

Inżynierowie z HSV chętnie doradzą we wdrażaniu inteligentnych innowacji produktowych i osiągnięciu redukcji kosztów w Twoim przedsiębiorstwie. Dowiedz się więcej o właściwościach spienionych tworzyw sztucznych i poznaj sektory (hyperlink pagina branche met overzicht), w których stosowane są rozwiązania HSV.

Zoptymalizuj swój produkt | Łączenie materiałów I produkty Project+

HSV ma udokumentowane doświadczenie w opracowywaniu, produkcji oraz montażu produktów Project+ (łączonych z różnych materiałów), które są produktami innowacyjnymi i oferują wiele wartości dodanych dla naszych Klientów. W projektach Project+ największe zastosowanie mają tworzywa sztuczne techniczne (takie jak PC, ABS, czy PA), które można opcjonalnie lakierować, montować oraz dowolnie łączyć ze spienionym EPS i EPP. HSV jest głównym producentem w Europie, który z powodzeniem łączy twarde tworzywa sztuczne oraz komponenty miękkie (EPS i EPP). Project+ oznacza zawsze inżynierską wartość dodaną dla naszych Klientów. Optymalizacja produktu i uproszczenie jego montażu prowadzi na przykład do bezpośredniej redukcji kosztów. Czy chcesz zoptymalizować również swój produkt? “Project+ Team HSV” jest do Twojej dyspozycji!

HSV uzyskało certyfikaty: ISO 9001:2015 and ISO-TS 16949:2016.

Zrównoważona produkcja i gospodarka zwrotna | Wkład HSV w ochronę środowiska

Gdy jako projektant zdecydujesz się na wybór materiałów oferowanych przez HSV, automatycznie wybierzesz produkcję zgodną z zasadami zrównoważonego rozwoju oraz wykorzystanie surowców nadających się do recyklingu. HSV wykorzystuje zasoby w sposób niezwykle oszczędny: spienione tworzywa sztuczne składają się w około 98% z powietrza i tylko w 2% z surowców, a nasza organizacja działa zgodnie z polityką „zero odpadów”. W procesie produkcji wykorzystujemy czystą parę wodną (hyperlink bericht duurzame stoom). W HSV jesteśmy dumni z tego, że wytwarzając produkty dla naszych Klientów, nie generujemy jednocześnie negatywnego wpływu na środowisko naturalne.

Łączenia materiałów

Inteligentne łączenia

Dzięki inteligentnemu połączeniu różnych grup materiałów i technologii produkcyjnych nasza oferta jest wyjątkowo bogata. Tworzymy produkty o ponadprzeciętnych właściwościach: są one niezwykle lekkie, wyjątkowo sztywne, ekstremalnie długie lub wysokie, co jest możliwe dzięki specjalnym technikom łączenia.

Ekstremalne warunki

Dzięki zastosowaniu między innymi wzmocnienia z włókna węglowego, projektujemy lekkie elementy konstrukcyjne, które muszą spełniać swoje zadanie w skrajnych warunkach. Rozróżniamy przy tym zastosowania wewnętrzne i zewnętrzne.

Pod jednym dachem, w naszej fabryce w Holandii, produkujemy połączenia sztywnych i ekspandowanych materiałów. Dzięki zastosowaniu formowanych wtryskowo tworzyw sztucznych możliwe jest projektowanie części nośnych w konstrukcjach.

Warstwa wykończeniowa

Jako warstwy wykończeniowe stosujemy również winyl, tkaniny lub inne tworzywa sztuczne. Przede wszystkim w przypadku większych serii daje to możliwość osiągnięcia bardzo atrakcyjnych efektów.

Spienione tworzywa sztuczne idealnie nadają się również do łączenia z innymi częściami na przykład formowanymi próżniowo, czy foliami. Dodatkowe części mogą być kształtowane i łączone bezpośrednio w formie lub przygotowane poza nią i umieszczane jako element uzupełniający. Może to dawać miejscowe wzmocnienie wyrobu lub jego zwiększoną wodoszczelność.

Zobacz zastosowania

Ekologia to nasz priorytet

Nasz produkt może zmienić Twój biznes

1. Od zderzaków do łańcucha dostaw

Więcej

2. Od płyt izolacyjnych do kasków sportowych

Więcej

3. Od klimatyzacji do systemów grzewczych

Więcej

4. Od ścian do podłoża

Więcej

Zaufali nam :

Solvis, HSV the particle foam engineers, EPP
HSV the particle foam engineers supplier of Balmoral
M&G Group, customer HSV the particle foam engineers