HSV stosuje różnego rodzaju granulaty i surowce do produkcji wyrobów, elementów formowanych i półproduktów, wykonanych ze spienianych tworzyw sztucznych. Obecnie dostępne są również surowce odnawialne (recyklat), takie jak ARPRO 35 Ocean i ARPRO 5134 RE.

ARPRO 35 Ocean

ARPRO 35 Ocean jest spienionym polipropylenem (EPP) i składa się w 15% z przetworzonych morskich odpadów przemysłowych. Surowiec jest odzyskiwany w drodze recyklingu, otrzymując nowe życie. Ponadto, ARPRO 35 Ocean przyczynia się do redukcji emisji CO2 o około 7% podczas procesu produkcyjnego. Ta poprawa jest korzystna dla środowiska naturalnego i przynosi korzyści gospodarce obiegowej. Szlachetne surowce są zatrzymywane i ponownie wykorzystywane.

Gospodarka cyrkulacyjna, osiąganie celów klimatycznych

HSV jest zdecydowanym zwolennikiem gospodarki obiegowej i redukcji emisji CO2. Nasze wysiłki obejmują: Wykorzystanie pary i energii elektrycznej z odnawialnych źródeł. Oferowanie materiałów z recyklingu / recyklatów do produkcji zrównoważonych produktów, formowanych komponentów i półproduktów i ich recykling w celu ponownego wykorzystania. HSV współpracuje z organizacjami w celu opracowania rozwiązań produktowych zgodnych z ekonomią obiegową i przewidywanymi celami klimatycznymi. Rozwiązania te są stosowane w wielu różnych sektorach w całej Europie.

Recykling spieniony polipropylen

Ten artykuł informacyjny JSP, „Automotive components made of packaging„, wyjaśnia, jak spieniony polipropylen jest przetwarzany.

Pobierz

Chcesz wiedzieć więcej o ARPRO 35 Ocean? Pobierz kartę produktu.

Poproś o więcej informacji

Spienione tworzywa sztuczne mają bardzo zróżnicowane właściwości. Zadzwoń pod numer+48 42 689 04 16  lub wyślij e-mail. Nasi inżynierowie w HSV z przyjemnością doradzą Ci właściwy wybór w zakresie rozwoju i produkcji Twojego produktu.