Projekty

Rozwiązanie Project+ – obudowa pod hybrydową pompę ciepła

Ta obudowa została opracowana i stworzona we współpracy z klientem. W oparciu o wstępną koncepcję projektową, inżynierowie Project+ z HSV przekształcili wstępną koncepcję w wykonalny produkt i przyczynili się do realizacji zrównoważonych konstrukcji form.

Project+

W rozwiązaniu Project+, sekcje formowane wtryskowo zostały optymalnie zintegrowane z elementami z pianki cząsteczkowej. To znacznie upraszcza proces montażu i zapewnia oszczędność czasu, kosztów i procesu logistycznego. HSV jest wiodącą firmą produkcyjną w Europie, która dysponuje własną wiedzą specjalistyczną i zapleczem produkcyjnym umożliwiającym osiągnięcie idealnej integracji elementów formowanych wtryskowo z twardego tworzywa sztucznego (HSV Technical Molded Parts) i spienionych tworzyw sztucznych (HSV Molded Foams Group).

Wiele zalet

Materiały użyte w obudowie tego produktu –tworzywo EPP oraz tworzywa termoplastyczne ABS i PC/ABS V0 – oferują wiele zalet. Zalety te przynoszą korzyści projektantowi i klientowi, ale są również wygodne dla instalatorów i użytkowników końcowych.

  • Dzięki swobodzie projektowej, jaką dają te tworzywa sztuczne oraz zastosowanym technikom produkcji, projektant ma duże pole do stworzenia produktu o niepowtarzalnym designie.
  • EPP i plastik są lekkie, a jednocześnie wytrzymałe.
  • Konstrukcja ramy w połączeniu z komponentem EPP ułatwia instalację PCB, uzyskując efektywną końcową konfigurację.

Cechy

Przy użyciu nowoczesnej technologii formowania wtryskowego na powierzchni widocznych elementów EPP nadawana jest laserowa tekstura, co podnosi walory estetyczne produktu. Formowana wtryskowo rama jest umieszczona we wnętrzu, optymalnie dopasowując się do komponentów EPP dzięki wyrafinowanej geometrii z podcęciami. Na pokrywie (jeden z elementów formowanych wtryskowo z twardego plastiku) nadrukowano logo. Pokrywa chroni elektronikę zainstalowaną wewnątrz tej sekcji.

Zrównoważone konstrukcje formy

Konstrukcje form są trwałe, osiągając bardzo długą żywotność dzięki trwałym materiałom i zaawansowanej technologii formowania.

Zrównoważone lokalizacje produkcyjne

Obudowa jest produkowana i częściowo montowana w miejscach produkcji HSV, gdzie zrównoważony rozwój jest częścią wszystkich naszych praktyk biznesowych. Lokalizacje te działają w oparciu o „zieloną” energię, generowaną częściowo przez panele słoneczne zainstalowane na dachach naszych obiektów.

  • Produkt dostarczony Rozwiązanie Project+, obudowa pod hybrydową pompę ciepła
  • Sektor HVAC
  • Aplikacja obudowa pompy ciepła
  • Materiał EPP, ABS i PC/ABS V0

Usprawniony proces montażu zapewnia oszczędność czasu, kosztów i procesu logistycznego.

Powrót do przeglądu projektów

Więcej informacji

Skontaktuj się z jednym z naszych inżynierów

Zaufali nam :

Solvis, HSV the particle foam engineers, EPP
HSV the particle foam engineers supplier of Balmoral
M&G Group, customer HSV the particle foam engineers

Potrzebujesz więcej informacji?

Skontaktuj się z jednym z naszych ekspertów