Projekty

Rozwiązanie Project+ – jednostka wentylacyjna obudowy

Ta obudowa została opracowana i stworzona we współpracy z Klientem. W oparciu o wstępną koncepcję projektową, inżynierowie z HSV przekształcili wstępną koncepcję w wykonalny produkt i zaprojektowali formy do jego wytworzenia.

Project+

W rozwiązaniu Project+ ,komponenty formowane wtryskowo są optymalnie zintegrowane z komponentami z pianki EPP, co znacznie upraszcza proces montażu i zapewnia oszczędność czasu, kosztów i procesu logistycznego.

HSV jest wiodącą firmą produkcyjną w Europie, która dysponuje własną wiedzą specjalistyczną i zapleczem produkcyjnym, umożliwiającym osiągnięcie idealnej integracji ,elementów formowanych wtryskowo z twardego tworzywa sztucznego [HSV Technical Molded Parts] i pianek cząsteczkowych [HSV Packaging & Insulation].

Wiele zalet

Materiały użyte w obudowie tego produktu – spienione tworzywo sztuczne (EPP) oraz tworzywa termoplastyczne (ABS i PP) – oferują wiele zalet. Zalety te przynoszą korzyści projektantowi i klientowi, ale są również wygodne dla instalatorów i użytkowników końcowych.

  • Dzięki swobodzie projektowej, jaką dają te tworzywa sztuczne oraz zastosowanym technikom produkcji, projektant ma duże pole do stworzenia produktu o niepowtarzalnym designie.
  • EPP i plastik są lekkie, a jednocześnie wytrzymałe. Ponadto formowana wtryskowo wkładka wspornika ściennego bardzo ułatwia montaż urządzenia na ścianie i/lub suficie. Dzięki temu produkt jest łatwy w montażu i instalacji.

Cechy

Przy użyciu nowoczesnej technologii formowania wtryskowego, na powierzchni widocznych elementów EPP nadawana jest laserowa tekstura, co podnosi walory estetyczne produktu. We wnętrzu umieszczona jest formowana wtryskowo wkładka, optymalnie łącząca się z elementami EPP, podobnie jak inne elementy formowane wtryskowo produkowane przez HSV. Logo zostało nadrukowane za pomocą specjalnej technologii (jeden z elementów formowanych wtryskowo z twardego plastiku). Osłona chroni elektronikę zainstalowaną wewnątrz tej sekcji.

Zrównoważona konstrukcja formy

Konstrukcje form są trwałe, osiągając bardzo długi okres użytkowania dzięki trwałym materiałom i zaawansowanej technologii form.

Zrównoważone lokalizacje produkcyjne

Obudowa jest produkowana i częściowo montowana w miejscach produkcji HSV, gdzie zrównoważony rozwój jest częścią wszystkich naszych praktyk biznesowych. Lokalizacje te wytwarzają „zieloną” energię , generowaną częściowo przez panele słoneczne zainstalowane na dachach naszych obiektów.

  • Dostarczony produkt Rozwiązanie Project+, obudowa EPP połączona z formowanymi wtryskowo pierścieniami przepływowymi i pokrywą
  • Rynek HVAC
  • Materiały EPP / ABS i PP
  • Techniki Koncepcja Project+, pianka EPP i formowanie wtryskowe pod wysokim ciśnieniem.
  • Aplikacje Rozwiązanie Project+ jest stosowane jako dodatek do jednostek odzysku ciepła.

Usprawniony proces montażu zapewnia oszczędność czasu, kosztów i procesu logistycznego

Powrót do przeglądu projektów

Więcej informacji

Skontaktuj się z jednym z naszych inżynierów

Zaufali nam :

Solvis, HSV the particle foam engineers, EPP
HSV the particle foam engineers supplier of Balmoral
M&G Group, customer HSV the particle foam engineers

Potrzebujesz więcej informacji?

Skontaktuj się z jednym z naszych ekspertów