Urban Arrow wybiera ekologiczne EPP od HSV

Produkcja przyjazna dla środowiska doskonale pasuje do filozofii firmy przyjętej przez Urban Arrow, która opracowuje solidne, „zielone” rowery dla osób dojeżdżających do pracy w Holandii.

Wykonany z EPP, służący do przechowywania i transportu kufer Shorty’ego – najnowszego roweru w asortymencie tego producenta, produkowany jest przy użyciu pary wodnej, lecz nie jest to jedyny ekologiczny aspekt.

Urban Arrow celowo użył tego konkretnego materiału, a jako producenta wybrał HSV. Projektanci Urban Arrow po raz pierwszy spotkali się z EPP, rozwijając swoją rodzinną linię produktową. Lekki materiał i całkowita swoboda tworzenia dowolnego kształtu, sprawił, że EPP stało się cennym dodatkiem do produktów Shorty.

Shorty to niesamowicie 'zielony’ produkt

Shorty jest najbardziej ekologiczną opcją w swojej klasie. Rower nie emituje żadnych cząstek stałych, a jego ślad węglowy (suma emisji gazów cieplarnianych) jest minimalny. Pojemnik do przechowywania i transportu EPP jest produkowany przy użyciu pary wodnej (hyperlink verhaal groene stoom). Firma HSV celowo wybrała ten zrównoważony proces produkcyjny, aby formować EPP. Ten proces znacząco zmniejsza emisję CO2, osiągając redukcję równą zużycia przez około 1400 gospodarstw domowych.

Zrównoważony krok w dobrym kierunku

Połączenie roweru i produktu z EPP to wielki zrównoważony krok we właściwym kierunku, a także poprawa jakości powietrza w mieście. Wsiadając na Shorty’ego, możesz poruszać się po mieście płynnie i niemal w ciszy, częściowo właśnie dzięki niewielkiej wadze EPP – a to tylko jedna z wielu zalet tego materiału.

Holenderski projekt

Shorty jest od początku do końca  przykładem holenderskiego designu, ale także wkładu HSV w to nowatorskie rozwiązanie.

Powrót do przeglądu

Zaufali nam :

Solvis, HSV the particle foam engineers, EPP
HSV the particle foam engineers supplier of Balmoral
M&G Group, customer HSV the particle foam engineers

Potrzebujesz więcej informacji?

Skontaktuj się z jednym z naszych ekspertów