Pomyślny start SolvisBen

Solvis GmbH, niemiecki producent wysokiej skuteczności systemów ogrzewania i kolektorów słonecznych, w rekordowym czasie wprowadził na rynek zupełnie nowy bojler: the SolvisBen. W sukcesie mieli swój udział również inżynierowie z HSV.

Premiera Bena na rynku oznaczała dla Solvis wielki krok naprzód w kierunku innowacyjnego, kompleksowego systemu opakowań EPP . Materiał EPP okazał się idealny do tego celu, a współpraca z HSV była logicznym wyborem w wysoce skomplikowanym procesie

Korzyści dla Solvis

Kooperacja z HSV przyniosła firmie Solvis wiele korzyści, prowadząc do bezpośrednich oszczędności a co za tym idzie –  zwiększonego przychodu.

  • Szybkie dotarcie produktu na rynek: całkowity czas opracowania produktu okazał się zaskakująco krótki
  • TCO (Total Cost of Ownership) : całkowity koszt instalacji i użytkowania został zredukowany do minimum, poprzez ograniczenie liczby części oraz krótszy czas montażu
  • Nie wymagający poprawek prototyp: od razu po otrzymaniu partii testowej podjęto decyzję o produkcji (bez konieczności nanoszenia poprawek w projekcie) i dostawach urządzeń bezpośrednio do klienta.
  • Funkcjonalność i estetyczny wygląd zostały połączone, dając maksymalny efekt. EPP jest lekki, oferuje optymalną izolację cieplną i może być dowolnie ukształtowany

Rezultat: pięknie zaprojektowany produkt i bezpośrednia oszczędność kosztów dla Solvis, dzięki optymalnej współpracy z particle foam engineers.

EPP z HSV dowodzi tu swojej wszechstronności zastosowania

 

Nominacja do nagrody Red Dot

Solvis położył ogromny nacisk na zewnętrzne wykończenie opakowania bojlera. Cała zewnętrzna powłoka została skonstruowana poprzez zainstalowanie ponad czterech metrów kwadratowych laserowej powierzchni w matrycach. Powstałe w efekcie urządzenie zostało nominowane do nagrody Red Dot

Reddot-award SolvisBen

Komentarz Mathiasa Pfleiderera, Dyrektora ds. zakupów strategicznych w firmie Solvis

“Chcieliśmy zbudować nasze nowe urządzenie SolvisBen ze sprawdzonych komponentów, dopełniając je nową obudową. Całość miała spełniać kryteria: optymalnej izolacji termicznej, funkcjonalnego montażu i jednocześnie posiadać niebanalną strukturę powierzchni, która wzbudzi entuzjazm wśród klientów.

Osiągnęliśmy to w ścisłej współpracy z HSV Moulded Foam Group. Firma HSV zaoferowała nam optymalne wsparcie i uwzględniała nasze wymagania techniczne. Prace obejmowały fazę projektowania i konstrukcji wyrobu z komponentami ze spienionego tworzywa sztucznego EPP, wprowadzenie ulepszenia pod kątem wizualnym, poprzez stworzenie faktury laserowej na powierzchni, aż po inteligentne rozwiązania montażowe, które skutecznie skracają proces logistyczny wytwarzanych komponentów EPP. Dwukolorowa kombinacja materiałów izolacyjnych szczególnie rzuca nowe światło na EPP jako materiał”. „Dziękuję za dobrą współpracę i za wysokiej jakości partnerstwo techniczne”.

Mathias-Pfleiderer

Mathias PfleidererDyrektor ds. Zakupów strategicznychSolvis GmbH

discover the hidden invention

Chcesz odkryć potencjał naszych materiałów i zróżnicowaną gamę struktur powierzchni? Zamów nasz kubełek do chłodzenia wina lub zarezerwuj warsztaty w ThinkTank i odkryj niesamowity świat HSV the particle foam engineers.

Powrót do przeglądu

Zaufali nam :

Solvis, HSV the particle foam engineers, EPP
HSV the particle foam engineers supplier of Balmoral
M&G Group, customer HSV the particle foam engineers

Potrzebujesz więcej informacji?

Skontaktuj się z jednym z naszych ekspertów