Operacja Clean Sweep®

HSV bierze udział w operacji Clean Sweep®. Podpisując zobowiązanie, popieramy potrzebę  i konieczność przyczyniania się do poprawy stanu środowiska oraz potwierdzamy nasze zaangażowanie w promowanie ograniczania ilości tworzyw sztucznych i minimalizowania ilości śmieci.

HSV bierze udział w operacji Clean Sweep®.

Operacja Clean Sweep® | Stawiamy środowisko na pierwszym miejscu

Przystąpienie do Operacji Clean Sweep® jest logicznym posunięciem dla HSV. W końcu środowisko i przyszłość naszej planety są kluczowe dla naszej organizacji. W HSV wierzymy, że lepsze środowisko zaczyna się od nas. Z tej perspektywy, nasza firma od lat bada, rozwija i wdraża różne inicjatywy na rzecz zrównoważonego rozwoju. Wysiłki te obejmują zrównoważoną energię, zapobieganie powstawaniu odpadów, ale także recykling i ponowne wykorzystanie tworzywa spienionego.

Nasze podejście do zapobiegania powstawaniu odpadów i śmieci

Aby odpady z tworzyw sztucznych i śmieci nie trafiały do środowiska, identyfikujemy i eliminujemy potencjalne źródła zanieczyszczeń. Pracownicy przechodzą regularne szkolenia. To, czego się na nich uczą, jest następnie wykorzystywane do zatrzymywania granulek plastiku i ich skutecznego usuwania w razie potrzeby.

Środowisko pracy jest na bieżąco optymalizowane, a w celu zapobiegania wyciekom granulatu (surowce), kulek (tworzywa spienione ekspandowane) i resztek materiałów wdrożono środki techniczne.

Projektowanie dla łańcucha logistycznego

HSV bierze również pod uwagę łańcuch logistyczny. Na przykład, nasze relacje biznesowe mają możliwość zwrotu czystych materiałów EPS i EPP do recyklingu i ponownego wykorzystania.

Zbalansowana produkcja

HSV efektywnie wykorzystuje swoje zasoby i jest dumne z tego, że przyczynia się do rozwoju gospodarki obiegowej. Oprócz zapobiegania powstawaniu odpadów, oferujemy naszym partnerom biznesowym możliwość wykorzystania surowców wtórnych (materiałów z recyklingu) do produkcji wyrobów gotowych i półproduktów. W procesie produkcji wykorzystujemy energię odnawialną i ekologiczną parę wodną. Ekologiczny wybór!

Ekologiczny rozwój produktów

Czy chciałbyś opracować ekologiczny produkt i dowiedzieć się więcej o zakładach produkcyjnych HSV? Nasi inżynierowie do spraw tworzywa spienionego chętnie udzielą Ci porad. Kliknij na poniższy przycisk, aby skontaktować się bezpośrednio z jednym z naszych inżynierów.

Tak, chcę mieć ekologiczny produkt

O operacji Clean Sweep®

Operacja Clean Sweep® (OCS) rozpoczęła się ponad 25 lat temu. Program ten jest międzynarodową inicjatywą światowego przemysłu tworzyw sztucznych, mającą na celu zapobieganie przedostawaniu się odpadów i śmieci do środowiska. Więcej na temat Operacji Clean Sweep® można przeczytać tutaj: http://www.opcleansweep.eu/the-program/

 Komisja Europejska oczekuje, że do 2024 roku przemysł tworzyw sztucznych przedstawi przejrzyste i ilościowe dowody na to, że nastąpiło zmniejszenie strat granulek i że podjęto konkretne kroki, aby zapobiec przedostawaniu się granulek do środowiska. HSV bierze odpowiedzialność za swoją część.

Powrót do przeglądu

Zaufali nam :

Solvis, HSV the particle foam engineers, EPP
HSV the particle foam engineers supplier of Balmoral
M&G Group, customer HSV the particle foam engineers

Potrzebujesz więcej informacji?

Skontaktuj się z jednym z naszych ekspertów