Nowy parownik Oxy-com

Oxy-com stanęło przed wyzwaniem opracowania całkowicie nowego parownika dla klienta globalnego.

Moduł Oxyvap opracowany przez Oxy-com został wykorzystany jako punkt wyjścia dla nowego produktu. Kluczowymi osiągnięciami tej innowacji są wysokie właściwości izolacyjne, ograniczenie hałasu, zmniejszenie kosztów operacyjnych oraz małe rozmiary produktu.

W większości przypadków design parowników odbiega od ideału. Kupujący dostają zazwyczaj niekształtną, hałasującą obudowę zamontowaną na dachu, często ku niezadowoleniu sąsiadów. Oxy-com miał za zadanie stworzyć system, w którym dotychczasowe korzyści zostałyby poprawione, a wady znacznie ograniczone lub nawet całkowicie wyeliminowane.

Oto zaproponowane przez nas rozwiązanie: dzięki zaawansowanej technologii Oxy-com połączonej ze sprężystością oraz doskonałymi cechami tworzywa EPP, stworzyliśmy parownik, który jest cichszy i bardziej kompaktowy.

Można go na przykład całkowicie ukryć pomiędzy drewnianymi krokwiami na dachu – widoczna jest jedynie górna część zestawu wentylacyjnego. Co więcej, opatentowana konstrukcja EPP jest ukryta w częściowo składanej obudowie – można ją złożyć w miejscu montażu. Takie rozwiązanie zapewnia natychmiastową oszczędność kosztów transportu oraz czasu montażu o około 75%. Dodatkową zaletą (wynikającą z zastosowania modułów) jest łatwość rozszerzenia każdego systemu Oxyvap o dodatkowe parowniki w celu zapewnienia pożądanej wydajności chłodzenia.

Nowe rozwiązanie Oxyvap to innowacja zarówno w kwestii konstrukcji, jak i designu. Udało nam się usprawnić profile przepływu dzięki zastosowaniu nowych materiałów oraz procesów. Wykorzystanie części z EPP zapewnia lżejszą i lepszą osłonę izolacyjną; wentylator umieszczony po drugiej stronie parowników usprawnia przepływ powietrza i tłumi hałas. Zmniejszyliśmy także liczbę wymaganych komponentów z ponad 400 do zaledwie 28.

Wynik: Oxyvap to kompaktowy, wysoko izolowany i modułowy system chłodzący z wykorzystaniem parowania, który spełnia zarówno wymogi estetyczne, jak i techniczne.

Chcesz uzyskać więcej informacji na temat tego, w jaki sposób HSV może przyczynić się do rozwoju Twojego produktu? Wyślij wiadomość e-mail na adres hsv@hsv.pl lub zadzwoń pod numer: +48 42 689 04 16.

 

 

Powrót do przeglądu

Zaufali nam :

Solvis, HSV the particle foam engineers, EPP
HSV the particle foam engineers supplier of Balmoral
M&G Group, customer HSV the particle foam engineers

Potrzebujesz więcej informacji?

Skontaktuj się z jednym z naszych ekspertów