airpop® engineered air

Firma HSV od dawna jest dostawcą wyrobów ze spienialnego polistyrenu EPS,

a teraz także airpop® engineered air. Właściwości airpop® engineered air oferują szereg rozwiązań produktowych. Popularnie stosowane są jako opakowania ochronne lodówek, oraz innych urządzeń. Doskonale nadają się również do wykorzystania jako materiał izolacyjny oraz kształtki dla szerokiej gamy produktów przemysłowych.

Czym jest airpop® engineered air?

W roku 1949 dr Fritz Stastny, naukowiec pracujący dla BASF w Niemczech, wynalazł spienialny polistyren, w skrócie EPS. Surowiec kształtem przypominający drobne perły, wystawiony na działanie pary zwiększa swoją objętość 40-krotnie i w procesie dalszej obróbki może być dowolnie formowany. Oznacza to, że airpop® składa się głównie z powietrza, aż w 98 procentach. Przez lata EPS określano różnymi terminami jak np. polistyren lub opakowania z styropianu. Teraz materiał zyskał europejską nazwę – airpop® engineered air.

Nowe produkty izolacyjne (opakowaniowe) i kształtki kierowane na różnorodne rynki są zrobione z airpop® engineered air.

Zalety airpop® engineered air
Optymalna ochrona.
airpop®  engineered air nie absorbuje wilgoci, jest solidny i mocny.
Mała waga, efektywne opakowanie i montaż.
Projekty 3D oferują absolutną dowolność formy przy racjonalnych kosztach.
Wysokie zdolności izolacyjne.
Dostępna jest także wersja samogasnąca

Ludzie, bezpieczeństwo i środowisko
airpop ® engineered air jest w 100% odzyskiwalny, ma długą żywotność, nie zawiera
(H) CFC i jest ekologiczny.
Posiada atest żywnościowy, dlatego jest odpowiedni do bezpośredniego kontaktu z żywnością.

Obszary zastosowania / gdzie można spotkać airpop® engineered air?

Wszechstronność i unikalne właściwości airpop® engineered air powodują, że materiał ten znajduje szerokie zastosowanie na wielu rynkach.

 

Airpop Manifesto (German) from Airpop on Vimeo.

Jest optymalny do użycia jako materiał opakowaniowy. W wielu łańcuchach dostaw służy do transportu żywności, przesyłek medycznych i specjalistycznego sprzętu; jako kształtki znajduje zastosowanie w różnego rodzaju produktach przemysłowych będąc np. składnikiem klimatyzatorów, rekuperatorów, częścią kasków rowerowych i motocyklowych.

W rolnictwie stosowany jest do rozwoju upraw.

Jest używany jako materiał do izolacji podłóg, ścian i dachów w przemyśle budowlanym oraz wszędzie tam, gdzie ważna jest oszczędność wagi np. w lotnictwie i przemyśle motoryzacyjnym.

airpop® engineered air jest bezpieczny, bardzo lekki, twardy, odporny na ciśnienie, ekologiczny i trwały.

airpop® engineered air jest zielony

Na różnych serwisach społecznościowych umożliwiamy zgłoszenie potrzeby recyklowania czystego airpop®, (bez pozostałości po kleju itp.) Zebrany w ten sposób airpop® dostarczany jest do HSV, gdzie poddawany jest pełnemu recyklingowi. airpop® engineered air jest ekologiczny i używa się go jako surowca do wielu innych produktów z tworzyw sztucznych, przez co przyczynia się do powstawania czystszego otoczenia wokół nas.

HSV  producent airpop® engineered air

Jako producent airpop® engineered air firma HSV oferuje szeroki wachlarz możliwości. Nasi inżynierowie służą Państwu doradztwem zarówno na etapie projektowania jak i w kolejnych etapach rozwoju projeku. Zadzwoń i zapytaj o możliwości +31,318,648,999 lub napisz: sales@hsv.nl.

 

 

 

Powrót do przeglądu

Zaufali nam :

Solvis, HSV the particle foam engineers, EPP
HSV the particle foam engineers supplier of Balmoral
M&G Group, customer HSV the particle foam engineers

Potrzebujesz więcej informacji?

Skontaktuj się z jednym z naszych ekspertów