airpop® ma wiele żyć

I właśnie tutaj w HSV, dążymy do tego, aby w pełni je wykorzystać! Specjalna torba do zbierania odpadów airpop® jest już dostępna – i to nie tylko dla firm. Można ją znaleźć w 104 punktach zbierania odpadów komunalnych w Holandii. To wielki krok naprzód w gospodarce cyrkulacyjnej!

 

Gospodarka cyrkulacyjna i airpop® engineered air

Gospodarka cyrkulacyjna jest systemem gospodarczym mającym na celu maksymalizację wielokrotnego wykorzystania produktów oraz zminimalizowanie utraty wartości.

Airpop®, znany również jako spieniony polistyren lub „styrofoam” jest bardzo wysokiej jakości syntetycznym materiałem piankowym, który składa się w 98% z powietrza i 2% polistyrenu. Jako mono-materiał, idealnie nadaje się do recyklingu i jest w pełni zgodny z zasadami gospodarki cyrkulacyjnej.

Przeczytaj więcej na temat airpop® tutaj (www.airpop.info).

 

Selektywna zbiórka odpadów ułatwia przetwarzanie airpop®

Selektywne zbieranie opakowań z airpop®, na przykład z gospodarstw domowych, jest więcej niż tylko „opłacalne” jako rozwiązanie problemu nadmiernej objętości gromadzonych odpadów.

W 2010 roku, zebrano ponad 50 ton (7500 m3) airpop®

Ta liczba wzrosła do 75 ton w 2011 roku. Prognozy przewidują, że w roku 2017 zebrane będzie ponad 500 ton airpop®.

Celem Holendrów jest zwiększanie efektywności zbiórki selektywnej odpadów między 2017 a 2020 rokiem, dzięki zaangażowaniu blisko 360 miejskich punktów zbiórki. Oznacza to, że realnie około 1500-2000 ton odpadów airpop® może zostać zebrane i przetworzone.

Jest to wielki rozwój dla gospodarki cyrkulacyjnej. Airpop® jest w całości poddawany recyklingowi i oddawany ponownie do łańcucha produkcji jako surowiec do produkcji plastikowych produktów. Airpop® ma więcej niż jedno życie!

HSV promuje i wspiera rozmaite inicjatywy, między innymi selektywną zbiórkę odpadu airpop® (EPS).

Powrót do przeglądu

Zaufali nam :

Solvis, HSV the particle foam engineers, EPP
HSV the particle foam engineers supplier of Balmoral
M&G Group, customer HSV the particle foam engineers

Potrzebujesz więcej informacji?

Skontaktuj się z jednym z naszych ekspertów